Reference

Napsali o nás:  Art & Antiques
Výrobci umění

Škála jejich dovedností zahrnuje modelování, formování a laminování, práce se dřevem, kovem a kamenem, patinování, pozlacování a různorodé povrchové úpravy. Poprvé se nechali najmout na výrobu plastických grafitti pro diplomovou práci Jana Kalába (alias Point) a od té doby se nabalují další zakázky. Pro Jiřího Davida vytvořili obří laminátovou stehenní kost Love, která visí před galerií NOD v Praze, nebo podle fotek rekonstruovali jeho ztracenou zlatou Čokoládu. Pro projekt Závod Tomáše Džadoně v galerii Hunt-Kastner udělali podle fotografie repliku plastiky Otakara Švece (mimo jiné autora Stalinova pomníku) Sluneční paprsek – Motocyklista tak věrně, že i historička umění Jana Ševčíková se na vernisáži podivovala, jak to že Národní galerie Džadoňovi sochu půjčila. K sochařským realizacím mají stejný vztah jako k výrobě filmových dekorací nebo restaurování, které jsou další součástí jejich pracovní náplně: „Vyzkoušíme si spoustu materiálů a technologií a to nám pomáhá při vlastní tvorbě,“ shodují se. „Obě polohy ale striktně oddělujeme.“

 

isport: Klisna Orphee des Blins, legenda Velké pardubické, má svoji sochu

Osm dnů před letošním 125. ročníkem Velké pardubické se velké pocty dočkala jedna z jejích největších legend. Klisna Orphee des Blins, trojnásobná vítězka z posledních tří let, má ve stájích ve Zhoři poblíž Jihlavy, kde po skončení kariéry užívá dostihového důchodu, svoji bronzovou sochu. Její odhalení byla osobně přítomna.

Více na Klisna Orphee des Blins

Greenpeace: Těžit ropu v Arktidě? Stejné jako postavit ropnou plošinu uprostřed Českého Krumlova

 Český Krumlov, 7. července 2015 – Přímo v centru Českého Krumlova vyrostla dnes na několik hodin obří ropná plošina. Maketu, kterou vytvořili profesionální umělci, pak během dne symbolicky zablokovaly desítky lidí v lodích. Vzkazem #sHellNO vodáci vyjádřili svůj nesouhlas s riskantními plány firmy Shell na těžbu ropy v Arktidě.

Více na : Greenpeace

Lidovky :Obří zlatá kost. Jiří David zhmotnil kulturní frustraci

Po svítícím srdci na Hradě či trnové koruně nad Rudolfinem přišel Jiří David s další rozměrnou instalací ve veřejném prostoru.Poblíž klubu Roxy, který právě zahajuje oslavy dvacetiletého působení, zavěsil Jiří David nad křižovatku Rybné a Dlouhé ulice velkou zlatou kost.

„Objekt je koncipován jako volná parafráze na kulturní dění, na kulturní očekávání i kulturní zklamávaní. Jde o něco, co padá shůry se zdáním velkých možností, ale čím více se to blíží, tím ostřejší je vědomí toho, že zdání je klamné,“ říká autor.

Více na:Zlatá kost – Jiří david

Artyčok: TOMÁŠ DŽADOŇ, VALENTINO DIEGO: ZÁVOD

Časoprostorový motocyklový závod, ve kterém má současná socha ambice dostihnout dílo moderny. Těsně před cílem v pravotočivé zatáčce je současný umělec Tomáš Džadoň se svým strojem (stáj Valentino & Džadoň) v těsném závěsu za Slunečním paprskem (1924) Otakara Ševce.

Více na:Motorkář Otakar Švec